Úvodní fotka kuželny KK Lokomotiva Tábor

Poslední utkání

Sn. Soupeř Výsledek

Rychlé zprávy

Tabulka 1. KLM (2019/2020)

# Tým Z B
1. KK Slovan Rosice814
2. KK Zábřeh812
3. TJ Centropen Dačice812
4. TJ Lokomotiva Trutnov810
5. TJ Valašské Meziříčí89
6. KK Vyškov89
7. KK Lokomotiva Tábor99
8. TJ Loko České Velenice87
9. TJ Třebíč87
10. CB Dobřany Klokani94
11. KK Hvězda Trnovany83
12. SKK Hořice82

Podpoř nás nákupem!

Gift.cz

Partneři klubu

Sponzor - město Tábor Sponzor - Česká kuželkářská asociace Sponzor - Ministerstvo Školství, Mládeže a Tělovýchovy Sponzor - Česká Unie Sportu

Kuželkářský maraton se povedl, neoficiální český rekord byl ustanoven

Kuželkářský maraton

Neoficiální český rekord padl! Účastníci kuželkářského maratonu během 25:36 hodin pokořili hranici tisíce her bez přerušení, když se hrálo nepřetržitě na všech čtyřech drahách táborské kuželny Lokomotivy. 

Neobvyklá sportovní akce přilákala z pátka 4. října na sobotu 5. října nejen příznivce kuželkářského sportu, ale i sportovní příznivce, kteří si vyzkoušeli koulet úplně poprvé. I přes určité obavy pořadatelů, kdy se především v nočních a ranních hodinách nečekal tak velký zájem, dopadl kuželkářský maraton velice úspěšně. „Rozhodně jsme nečekali tolik zájemců. Naopak mnoho účastníků si v dobrém stěžovalo, že by si rádi zahráli ještě více,“ zhodnotil vyjímečnou akci organizátor a člen výkonného výboru ČUS Zdeněk Krátký. Spolupořadatelem kuželkářského maratonu bylo i město Tábor a místní kuželkářský klub Loko Tábor. 

Akci zahájili úderem deváté hodiny v pátek dopoledne prvními hody starosta města Tábora Štěpán Pavlík, místostarostka města Olga Bastlová, předseda okresní organizace ČUS Vladimír Hanzal a předseda KK Loko Tábor David Kášek. Ty pak postupně vystřídali žáci a žákyně základní školy Heslinká a z Čekanic, kteří dokázali svými hlasivkami vytvořit bouřlivou atmosféru v doprovodu „mexické vlny“, zvonečků a řechtadel.

I když vůbec nešlo o rekordy v počtu shozených kuželek, přesto se našli soutěživí jedinci, kteří se chtěli svými výkony prezentovat na tabuli nejvyšších náhozů. Další motivací byla pro všechny účastníky odměna tatrankou za každou devítku, což je maximum. Jedna hra obnášela 15 hodů do plných, každý zájemce se mohl přihlásit i vícekrát.

Pozvání od pořadatelů přijali i kuželkáři z okolí, z Trhových Svinů, Jindřichova Hradce nebo Chýnova. Nejvzdálenějším účastníkem byl Piotr Malinowski z polského Opole vzdáleného 450 kilometrů, který dorazil i se svou přítelkyní z Tábora. Akci podpořila i čtveřice Nepálců z Indické restaurace v Táboře, kteří své kuželkářské umění přenášeli přímým přenosem přes mobilní telefon až do rodné země. Navíc dokázali pro účastníky nočního a ranního koulení připravit i bohatý raut.

Nechyběli ani známé tváře táborských sportovců a funkcionářů. Došlo na rodiný souboj generací – fotbalisty Vladimíra a triatlonistky Niki Káškové, pak i hokejisty Petra a Antonína Trieba. „Projevilo se, že jsem nezahálel, ale tvrdě makal,“ okomentoval své premiérové vítězství otec Vladimír Kášek po dlouhé sérii proher vzájemných běžeckých duelů. Svoji šikovnost prokázali i fotbalisté FK MAS Táborsko v čele s kapitánem Jakubem Navrátilem a posilou z Dynama Mikulášem Jášou. Nesmírnou soutěživost předvedli funkcionáři Agentury Cyklistika Petr Balogh, Josef Krch a Markéta Poslušná, nebo trenér Michal Bednář a cyklokrosař Stanislav Bambula mladší. „Kuželky jsem hrál poprvé, ale po dnešku uvažuji o kuželkářské kariéře,“ prohlásil trenér táborských cyklokrosařů Michal Bednář, který se zlepšoval každým hodem.

Nechyběl ani kulturista Miroslav Pražma se svou rodinou, který skončil na osmém místě v anketě o nejúspěšnějšího sportovce okresu Tábor za rok 2018.

Výraznou posilou byli i táborští atleti. Rodina Kuželkova byla hodna svého jména, což prokázala nejen účastí během pátečního odpoledne, ale i brzkých ranních hodin. V kritickém času sobotního rána dorazili i rodiny atletických veteránů. Trojskokana Marka Volfa a oštěpaře Ctibora Cabadaje podpořili i rodinný příslušníci. Navíc oba svedli dramatický souboj o lídra nejvyššího náhozu v kategorii neregistrovaných mužů, když se nakonec z prvenství zaslouženě výkonem 95 kuželek radoval Ctibor Cabadaj a druhý Marek Volf zaostal za ním jen o tři body.           

Nechyběl ani ricochetista Alan Mačor, krasobruslařské mladé naděje z Kraso HC Tábor, s cyklistickou partou kamarádů jednatel TZMT Tábor Jan Benda.

Zahanbit se nenechali ani táborští sportovní redaktoři Josef Janda, který celkem snadno zdolal kolegu Pavla Šáchu. „Ze začátku mi to vůbec nešlo. Ale pak jsem se postupně zlepšoval a byl Pepovi rovnocenným soupeřem. Příště už ho udělám,“ slíbil Pavel Šácha. Těsně před samotným závěrem kuželkářského maratonu si vyzkoušel dvě hry i českobudějovický sporťák Kamil Jáša.

Toho o chvíli později následoval cestou na služební cestu i senátor Jaroslav Větrovský. „Jsem nadšený z výborné atmosféry a jsem moc rád, že jsem našel alespoň chvilinku na aktivní účast,“ poznamenal aktivní cyklista a sportovní příznivec.  

Místostaroska města Tábora Olga Bastlová se vedle úvodního zahájení aktivně účastnila i v noci, kdy zašla cestou ze společenské povinnosti na plese seniorů. Dostavila se nakonec i potřetí, při závěrečném hodnotícím posezení organizátorů v pravé sobotní poledne.

Spolek BSPOŽ z Blaňáku a Čekanic bývá pravidelným a tradičním účastníkem kuželkářských akcí, navíc je zárukou skvělé atmosféry a pohodové nálady. Tentokrát došlo na vyhecované trojutkání mezi fanoušky Slavie, Sparty a Plzně, když poražený musel pozvat své protihráče na pivo. A jak to nakonec dopadlo? Řeklo by se tradičně, jak už bývá poslední dobou zvykem. Poraženým zůstal zástupce Sparty Karel Ilčík. Jedinou útěchou mu bylo, že mohl přednostně ochutnat skvělý makový perník od šéfové spolku Vladimíry Stráňkové.

Na kuželně nechyběly další dobroty z domácí kuchyně, Yvona Hofbauerová sponzorsky dodala dietní tvarohovou bábovku a čerstvý domácí chléb. Bufet Zdeňka Sedloně nabízel vynikající šťavnaté klobásy a utopence, pivo teklo neuvěřitelným proudem. A to doslova, že v 1 hodinu ráno došlo. Ale díky majiteli Indická restaurace Pavlu Filipovi vyprahlí účastníci dlouho nestrádali. A možná i právě proto mnozí vydrželi až do úplného konce.

Veliký dík patří především kuželkářům Loko Tábor, kteří zajišťovali technický a výsledkový servis. K nejaktivnějším patřily sestry Eva a Monika Havránkovy, veliké úsilí kuželkářskému maratonu věnoval předseda klubu David Kášek, v kritických ranních hodinách vypomohli především dorostenci Loko Tábor a další členové oddílu. Na utvoření neoficiálního rekordu se podílela i polovina A týmu, i přesto, že v sobotu odpoledne je čekal boj o důležité ligové body.   

S přípravou náročné akce se spolupodílel i odbor školství a tělovýchovy města Tábora, ale i zaměstnanci ČUS Tábor. Veliký dík patří i ředitelce základní školy Helsinská Aleně Heršálkové, která umožnila zajistit účast žáků a pomáhala i s organizací akce.  

Soutěž byla zároveň nejlepší pozvánkou na akce pro sportování veřejnosti, které budou v příštím roce součástí oslav výročí založení města Tábora (rok 1420).

Fotky z akce: https://custabor.rajce.idnes.cz

Výsledky: výsledky + statistika


Komentáře